Často kladené otázky týkajúce sa plánovania zmien

Odpovedáme na otázky týkajúce sa plánovania zmien, ktoré nám kladiete najčastejšie. Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Napíšte nám nižšie svoje telefónne číslo a my vám radi odpovieme.

Čo je to nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas?
Je to jednoducho akýkoľvek pracovný čas, ktorý nie je vždy jasne daný. Často si ho zamestnávatelia vyberajú sami podľa týždenného pracovného fondu. Zmena však môže byť aj cez víkendy, sviatky a nemusí ísť o štandardnú rannú, popoludňajšiu alebo nočnú 8-hodinovú zmenu. S nerovnomerným pracovným časom sa najčastejšie stretnete v reštauráciách, hoteloch, obchodoch, ale aj v nemocniciach a vo výrobe (dlhý krátky týždeň).
Ako dlho môže trvať vyrovnávacie obdobie?
Vyrovnávacie obdobie je zvyčajne šesť mesiacov. Pre potreby spoločností však spoločnosť Alveno pracuje s obdobiami od jedného mesiaca do jedného roka. Vo vyrovnávacom období je potrebné naplánovať všetky zmeny pre všetkých kolegov naraz v dlhodobom pláne.
Čo je vyrovnávacie obdobie?
S vyrovnávacím obdobím sa stretnete najmä v prípade nerovnomerne rozvrhnutého pracovného času. Ide o obdobie, v ktorom si zamestnanec rozvrhuje zmeny podľa svojho týždenného fondu pracovného času. Na konci vyrovnávacieho obdobia je pre zamestnávateľa ideálne, ak má všetky hodiny rozvrhnuté tak, aby nedošlo ku kladnému alebo zápornému zostatku hodín. Vyrovnávacie obdobie teda predlžuje obdobie na naplnenie fondu hodín a zamestnanci sledujú počet odpracovaných hodín počas celého vyrovnávacieho obdobia.
Ako naplánovať zmeny?
V online aplikácii Alveno si môžete jednoducho vybrať vlastné vyrovnávacie obdobie a naplánovať zmeny niekoľkými kliknutiami.

Nemôžete sa rozhodnúť alebo máte otázky?
Kontaktujte nás. Všetko vám radi vysvetlíme.